Naujienos

Kretingos mieste laikinai nebus tiekiamas karštas vanduo

2023 06 21


Nuo šių metų birželio 26 dienos  iki birželio 29 dienos  Kretingos mieste bus atliekami katilinės Nr.2 (Melioratorių g. 10, Kretinga ) remonto darbai ir lauko šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, kurių metu laikinai bus stabdomas karšto vandens tiekimas vartotojams. Planuojama karšto vandens tiekimą atnaujinti birželio  30 d. 08 val.

Pasibaigus šildymo sezonui UAB Kretingos šilumos tinklai, siekdami išvengti galimų avarijų ir užtikrinti gyventojams patikimą šilumos tiekimą būsimo šildymo sezono metu, privalo atlikti vamzdynų profilaktiką ir pasiruošti naujam šildymo sezonui.

Šilumos tinklų būklė tikrinama atliekant hidraulinius bandymus, nes tai patikimas būdas nustatyti vamzdynų tvirtumą ir sandarumą. Tokie vamzdynų defektai, kaip įtrūkimai, pralaidumas lemia nepatikimą šilumos tiekimą vartotojams bei šilumos perdavimo nuostolius tinkluose.

Ne šildymo sezono metu pašalinus vamzdynų vietose išryškintus defektus, iki minimumo sumažinama šilumos tiekimo avarijų  tikimybė šaltuoju metų laiku. Vasarą dėl hidraulinių bandymų šilumos tinkluose trumpam sustabdomas tik karšto vandens tiekimas, o laiku neišaiškinus vamzdynų tinklų silpnų vietų ir įvykus avarijai žiemos metu, šilumos tiekimo sutrikimams pašalinti gali būti stabdomas ne tik karšto vandens tiekimas, bet ir išjungiamas pastatų  šildymas.

Vykdant hidraulinį bandymą, miesto šilumos tinkluose yra padidinamas slėgis, kuris pavojingas pastatų šilumos punktų įrenginiams ir vidaus šildymo sistemoms, todėl turi būti užtikrintas patikimas visų šilumos punktų ir vidaus šildymo sistemų atjungimas, uždarant įvadines sklendes ir už jų esančias sklendes, tarp jų atidarant drenavimo ventilius. Jeigu sklendės nesandarios, turi būti įdėtos aklės ar padaryti kiti veiksniai, apsaugantys pastatų vidaus vamzdynus nuo per didelio slėgio.

 Informacija apie planuojamą karšto vandens išjungimą dėl hidraulinių bandymų skelbiama spaudoje, UAB Kretingos šilumos tinklų interneto svetainėje, daugiabučių laiptinių skelbimų lentose.

Karštas vanduo gyventojams pradedamas tiekti tik po to, kai namo šilumos prižiūrėtojas įjungia atitinkamus įrenginius.

 

 

Telefonai pasiteiravimui : +370 686 87439; +370 686 23984

 

UAB KRETINGOS ŠILUMOS TINKLŲ ADMINISTRACIJA