DUK

Ar galima daugiabutyje įsirengti šildomas grindis, ar reikia pranešti šilumos tinklams ir ar reikės papildomai mokėti

Pastato savininkas, pageidaujantis pertvarkyti pastato inžinerines sistemas, privalo organizuoti paprastojo remonto projekto (aprašo) parengimą ir teisės aktų nustatyta tvarka gauti statybą leidžiančius dokumentus. Taip pat  inžinerinių sistemų pertvarkymas neturi  pažeisti kitų pastatų, kurių šilumos įrenginiai prijungti prie pastato šilumos įrenginių, savininkų teises ir teisėtų interesų. Patalpų savininkas turi kreiptis į pastato valdytoją-administratorių dėl pritarimo pertvarkyti  šildymo ir/ar karšto vandens sistemas.  Gavus pritarimą,  patalpų savininkas, su prašymu turi kreiptis į šilumos tiekėją dėl pertvarkymo sąlygų.

Šilumos vartotojai, prieš imdamiesi žingsnių  pertvarkant šildymo ir/ar karšto vandens  sistemas visada gali ir turi kreiptis į mūsų bendrovės specialistus ir gauti nemokamą konsultaciją , kad sprendimai būtų teisėti,  efektyvūs ir  finansiškai pagrįsti. Informacija tel.: +37044577153, el.p. tomas@kresiti.lt.

Kada bus savitarnos sistema

Įdiegti savitarnos svetainę planuose yra, tačiau su galimais paslaugos teikėjais nepavyksta sutarti dėl kainos ir formato. Taip pat yra vilties, kad greitu metu tokios svetainės įdiegimui bus galima gauti finansinę paramą nes tai yra susiję tiek su įdiegimo, tiek su administravimo kaštais.

Sveiki,namuose yra 18 laipsniu šilumos,drėgna.Vaikai pamokas ruošia apsimuturiavę ,sušalę.Higienos normose skelbiama kad temperatūra turi būti iki 22laipsnių kambaryje. Ar nėra įmanoma padidinti šilumą!!!Ar nėra normalu kad namuose būtų 22laipsniai???Ačiū

Pagal Lietuvos higienos normą HN 42:2009 „Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų patalpų mikroklimatas“ gyvenamųjų pastatų patalpų temperatūrų ribinės vertės šaltuoju metų laikotarpiu yra 18-22o C. Dėl per žemos ar aukštos temperatūros patalpose gyventojas tūrėtų kreiptis į pastato administratorių arba šildymo sistemų prižiūrėtoją. Jei pastato šildymo sistemą prižiūri mūsų bendrovė, pašome skambinti tel.: 8 445 77031 ir atsakingam darbuotojui pranešti apie defektus, nukrypimus nuo normų ar kitas problemas susijusias su šildymo ir/ar karšto vandens tiekimu.

Kada pagaliau bus pradėtas daugiabučių šildymas. Bute neįmanomas šaltis ir drėgmė. Nesuprantu tokio taupymo esmės. Negi laukiate kol lauke bus minusinė temperatūra?

Šildymo sezono pradžią ir pabaigą, atsižvelgdama į faktines lauko oro temperatūras, Kretingos rajone nustato Kretingos rajono savivaldybės administracija.

Šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė už +10 °C, ir baigti, kai ši temperatūra tris paras iš eilės yra aukštesnė už +10 °C.

Taip pat primename, kad gyventojai gali patys pasirinkti, kada įjungti šildymą: jei gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkai yra tinkamai parengę savo šildymo sistemas ir neskolingi šilumos tiekėjui, turi galimybę daugumos prašymu įjungti šildymą anksčiau, nei priimamas Kretingos rajono savivaldybės administracijos sprendimas. Tai jie turi pavesti namo valdytojams – administratoriams, bendrijų pirmininkams. Apie savo sprendimą reikia pranešti šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas sprendimą įgyvendina arba, jeigu dėl objektyvių priežasčių nėra techninių galimybių, pateikia motyvuotą atsisakymą leisti pradėti pastato šildymą.

Šiuo metu pagal 2018-10-01 Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą, 2018/2019 m. šildymo sezono pradžia paskelbta tik ikimokyklinėse ir gydymo įstaigose bei Kretingos muziejuje.

Kodel nuo 2014-06-16d.Vytauto g. Nr.123 nėra karšto vandens?,Ačiu

Buvo informuotas namo pirmininkas, kad nuo birželio 16 iki 20 dienos vyks šilumos trasų hidrauliniai bandymai. Pirmininkas turėjo iškabinti skelbimus. Jeigu vamzdynai per hidraulinius bandymus netrūks, planuojame laiku tiekti šilumą karšto vandens ruošimui.

Arvydas klausia. Kada išjungsit šildymą? Palei jūsų oro temperatūros matavimus, turbūt tai birželio mėn. ateis. Visą kovą pliusinė temperatūra o sąskaitos kosminės.

Vadovaujantis šilumos ir vartojoimo taisyklių 61 ir 62 punktais šildymo sezono pradžia ir pabaiga, atsižvelgiant į faktines lauko oro temperatūras, nustato savivaldybė. Šildymo sezoną galime baigti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė už +10 0C.

Sveiki, norečiau sužinoti kiek kainavo vienas kvadratinis metras šilumos bendrijoje ,,Pajuris,, gruodžio mėnesį?

Informuojame, kad daugiabučio namo "Pajūris" šildymas kainavo sekančiai:
lapkričio mėn. - 2,79 Lt/m² su PVM,
gruodžio mėn. - 3,99 Lt/m² su PVM.
Šiuos duomenis turi pateikti namo buhalteris.

Sveiki, planuoju pasikeisti radiatorius bute, kaip sužinoti kokio dydžio jie turėtų būti? Kokius pirkti?

Šilumos vartotojas norėdamas sužinoti kokio dydžio (galingumo) turi būti bute radiatorius, turi kreiptis į  savo namo bendriją arba į UAB Kretingos šilumos tinklų kontrolierių. Pagal Jūsų namo projaktą radiatorių galingumą paskaičiuoja UAB Kretingos šilumos tinklų kontrolierius.

Radiatorius turi teisę keisti tik namo prižiūrėtojas ir ne šildymo sezono metu.  Pakeitūs, darbai priduodami UAB Kretingos šilumos tinklų kontrolieriui.

Labą dieną. Gyvenu Klaipėdos g.125a name. Radiatoriai vieną dieną šilti kita dieną šalti, o kitame name 125b radiatoriai karšti. Tai galit paaiškinti kaip tai gali buti? Vakar lapkričio 11 diena sutikau jūsų darbuotojus, kurie tvarkėsi šiluminiame mazge, paklausiau - kas per bėdos su šildymu? Sako, kad negali taip būti. Ir dar, kodėl dar nėra sąskaitų už šildymą? Praeitą mėnesį sąskaitą gavau iki spalio 10 dienos.

Šios savaitės pradžioje dėl katilinės gedimo dalinai buvo sutrikusi cirkuliacija. Gedimas pašalintas lapkričio 13 d. 10 val. Sąskaitas pranešimus gausite lapkričio 13 dieną.

Atsiprašome už nesklandumus.

Norėčiau sąskaitas apmokėti per vienasaskaita.lt. Kadangi butą Kretingoje laikau tuščią, pastoviai prisikaupia pluoštai sąskaitų, o po to ir delspinigiai. Prisiregistravau į vienasaskaita.lt, tačiau jūsų paslaugų nerandu. Prašau prisijungti prie lenvesnio bendradarbiavimo. Pagarbiai Vaiva.

Informuojame, kad vienasaskaita.lt įkainiai bendrovei yra per daug dideli dėl to sutarties nesudarėme. Galite naudotis elektronine bankininkystės sistema.

Sveiki, noriu sužinoti ką reikia daryti, kad prisijungtume vadinamąjį gyvatuką. Prieš tai gyvenę gyventojai buvo atsisakę tos paslaugos. Nors ja nesinaudojo, gaudavo 20 lt/ mėn. sąskaitą. Mes noretume prisijungti gyvatuka arba išvis atsisakyti jo, kad nebūtu mokama už neteikiamą paslaugą. Kaip suprantu jie mokedavo 50% gyvatuko mokesčio nors jo faktiškai net nebūdavo.

Pageidaujant prisijungti vonios "gyvatuką" reikia atvykti pas mus (III aukštas, pas sekretorę). Parašyti prašymą. Nusipirkti standartinį "gyvatuką" ir jūsų pageidavimu, už atskirą mokestį, sumontuosime. Norint gauti papildomos informacijos skambinti tel. 77153

Norėčiau sužinoti kiek kainuoja vieno kvadratinio metro apšildymas lapkricio men. Pasienieciu g. 4 gyventojams ir koks gyvatuko mokėstis už lapkričio mėn. ?

Namas per 2012 m. lapkričio mėn. šildymui sunaudojo vidutiniškai 13,402 kWh/m2. šilumos arba 13,402 x 0,228 = 3,056 Lt/m2. be PVM. Temperatūros palaikymui (karšto vandens cirkuliacijai su "gyvatuku") - 157,808 kWh butui arba 35,98 Lt be PVM.

Laba diena. Norėjau paklausti, ar dabar kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį klausysimės smulkintuvo gaudesio sklindančio iš katilinės teritorijos Melioratorių gatvėje?

Apgailestaujame ir atsiprašome už suteiktus nepatogumus bei patirtus nemalonius pojūčius.Ateityje, medžio atliekos bus smulkinamos darbo dienomis ir tik darbo valandomis.

Gyvenu užsienyje, Lietuvoje būnu retai.Sąskaitas norėčiau gauti el.paštu. Ar imanoma tai sutvarkyti internetu

Gyventojams mokėjimo pranešimus galime pateikti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Užpildę prašymą, jį galite išsiųsti paštu (adresu Žalioji g. 3, LT – 97145 Kretinga) arba el. paštu danute@kresiti.lt Prašymą galite užpildyti ir atvykę į UAB Kretingos šilumos tinklus.

Norėčiau sužinoti kiek kainuoja vieno kvadratinio metro apšildymas spalio men. benrijos "Miglė" gyventojams ir koks gyvatuko mokėstis už spalio mėn. ?

Spalio mėn. bendrijos "Miglė" gyvatuko mokėstis 41,75 Lt su PVM,  vieno kvadratinio metro šildymo kaina 0,70 Lt  su PVM.

Noriu valdiškam name pastatyti elektrinį boilerį vandeniui pašilditi. Ar reikia jums prasinešti apie tai, kad bus naudojamas tik šaltas vanduo?

Karšto vandens įrengimas, rekonstravimo tvarka, reglamentuotas Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 10 25 įsakymu Nr.1-297 (Žin., 2010, Nr.127-6488) patvirtintuose šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių 192-200 punktuose. Kilus neaiškumams, prašome atvykti į UAB Kretingos šilumos tinklus .

Ar yra galimybė gauti elektronines sąskaitas?

Norint gauti sąskaitą elektroniniu būdu, reikia atvykti į UAB Kretingos šilumos tinklų vartotojų skyriu 20 kabinetą ir parašyti prašymą.

Kas turi apmokėti už šilumos punkte sunaudotą elektros energiją?

Šilumos ūkio įstatymo 2 straipsnio 39 dalyje šilumos punktas apibūdinamas kaip prie šilumos įvado prijungtas pastato šildymo ir karšto vandens sistemos įrenginys, su šilumnešiu gaunamą šilumą transformuojantis pristatymui į pastato šildymo prietaisus. Daugiabučio namo šilumos punkto įrenginiai, būtini namo tinkamam eksploatavimui ir naudojimui, yra neatskiriama namo dalis bei šio namo butų ir patalpų savininkų bendroji dalinė nuosavybė, kurią draudžiama perduoti tretiesiems asmenims (kurie nėra šio namo butų ir patalpų savininkai).

Elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. vasario 11 d. įsakymu Nr. 1-38 „Dėl elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklių patvirtinimo“, 69 punkte nustatyta, kad daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose taip pat įrengiami elektros apskaitos prietaisai elektros energijai, vartojamai bendroms namo reikmėms (vestibiuliams, laiptinėms ir rūsiams apšviesti, hidrauliniams siurbliams, šilumos punktui, liftui ir kitoms bendroms reikmėms), apskaityti. Šiuos apskaitos prietaisus operatorius įrengia namo įvadinėje elektros skirstomojoje spintoje (skydelyje) arba greta jos. To paties teisės akto 132.17 papunktyje nustatyta, kad tais atvejais, kai elektros energija tiekiama (persiunčiama) daugiabučio gyvenamojo namo bendroms reikmėms (vestibiuliams, laiptinėms ir rūsiams apšviesti, hidrauliniams siurbliams, šiluminiam punktui, liftui ir kitoms bendroms reikmėms) už atsiskaitymą su tiekėju ir (ar) operatoriumi už patiektą elektros energiją, elektros energijos persiuntimo ir kitas su tuo susijusias paslaugas pagal įvadinių elektros apskaitos prietaisų rodmenis yra atsakingi daugiabučio gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkai ir (ar) teisės aktų nustatytais atvejais – nuomininkai, panaudos gavėjai, laikinieji gyventojai ir kiti teisėti objekto naudotojai.

Taigi, už šilumos punkto įrenginių (cirkuliaciniai siurbliai, valdikliai ir kiti įrenginiai jei tokie įrengti) elektros sąnaudas daugiabučio namo bendraturčiai privalo apmokėti proporcingai jiems nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingajam plotui.