Dėl katilinių lauko šilumos tiekimo tinklų planinių remontų ir hidraulinių bandymų Kretingos m. atlikimo 2020 m.

2020.06.01


____________________________

DĖL HIDRAULINIŲ BANDYMŲ LAUKO ŠILUMOS TIEKIMO TINKLUOSE

Pasibaigus šildymo sezonui UAB Kretingos šilumos tinklai, siekdami išvengti galimų avarijų ir užtikrinti gyventojams patikimą šilumos tiekimą būsimo šildymo sezono metu, privalo atlikti vamzdynų profilaktiką ir pasiruošti naujam šildymo sezonui.

Šilumos tinklų būklė tikrinama atliekant hidraulinius bandymus, nes tai reglamentuoja LR teisės aktai ir tai yra patikimas būdas nustatyti vamzdynų tvirtumą ir sandarumą. Tokie vamzdynų defektai, kaip įtrūkimai, pralaidumas lemia nepatikimą šilumos tiekimą vartotojams bei šilumos perdavimo nuostolius tinkluose.

Ne šildymo sezono metu pašalinus vamzdynų vietose išryškintus defektus, iki minimumo sumažinama šilumos tiekimo avarijų  tikimybė šaltuoju metų laiku. Vasarą dėl hidraulinių bandymų šilumos tinkluose trumpam sustabdomas tik šilumos tiekimas karšto vandens ruošimui, o laiku neišaiškinus vamzdynų tinklų silpnų vietų ir įvykus avarijai žiemos metu, šilumos tiekimo sutrikimams pašalinti gali būti stabdomas ne tik karšto vandens tiekimas, bet ir išjungiamas pastatų  šildymas ir centralizuotos šilumos vartotojai patirtų didesnių nepatogumų.

Siekiant operatyviau nustatyti šilumos tiekimo tinkluose ir vidaus šildymo įrenginiuose eksploatacijos metu atsiradusius pažeidimus (šilumnešio nutekėjimą), o tuo pačiu ir mažinant nuostolius,  vamzdžiuose cirkuliuojantis šilumnešis nudažomas nedideliu  fluoresceino tirpalo kiekiu, kuris vandeniui suteikia žalią atspalvį.  Esant nesandariam karšto vandens šilumokaičiui, fluoresceino dažais nudažytas šilumnešis gali patekti ir į buitinius karšto vandens vartojimo prietaisus, geriamąjį vandenį. Toks dažytas termofikacinis vanduo nėra kenksmingas sveikatai, tačiau jį gerti ar vartoti maisto ruošimui nerekomenduojama.

Vadovaujantis preparato (fluoresceino)  saugos duomenų lape nurodytais duomenimis:

- produkto paskirtis-dažiklis skirtas pramoniniam naudojimui, termofikacinio vandens spalvinimui.

- preparatas neklasifikuojamas kaip pavojingas, remiantis Direktyva 67/548/EEB.

- fizinė būsena – milteliai, spalva-oranžinė, be kvapo, tirpumas vandenyje apie 10 g/l.

Akivaizdu, kad ,vasaros sezono metu, prasidėjus šilumos tiekimo tinklų remontams, priklausomai nuo remontuojamų ruožų ilgio ir skersmens, į įrengtus projektinius šilumos tinklų drenažo tinklus išdrenuojamas didesnis „žalsvo“ termofikacinio vandens kiekis. Kadangi drenažo sistemos yra sujungtos su miesto lietaus kanalizacija, dažytas vanduo gali patekti ir į mieste esančius atvirus vandens telkinius. Tai miesto gyventojams neturėtų kelti baimės nes preparatas tikrai nekenksmingas aplinkai. Tyrimai, atlikti JAV ir Europos laboratorijose patvirtina, kad šie dažai yra augalinės kilmės, biologiškai suyrantys ir nėra toksiški aplinkai – nei faunai, nei florai, nei žmonėms.

Mūsų bendrovė šį preparatą naudoja jau keletą dešimtmečių ir apie tai visuomenę ne kartą yra informavusi. Todėl dar kartą primename, kad pastebėjus žalią vandenį vandens telkiniuose, miesto kanalizacijos tinkluose, atskirose miesto teritorijose ar ypač gyvenamuosiuose namuose įrengtose karšto vandens sistemose, prašome miesto gyventojus informuoti apie tai UAB Kretingos šilumos tinklus tel. 8 618 44789 arba el.p. kretinga@kresiti.lt.  Mūsų bendrovės specialistai nedelsiant pasirūpintų gedimo likvidavimu.

UAB KRETINGOS ŠILUMOS TINKLŲ ADMINISTRACIJA

2020 m. birželio 1 d.

 

Grįžti į naujienų sąrašą

GYVENTOJŲ DĖMESIUI !

2021.09.02

Pranešame, kad šių metų rugsėjo mėn. 06 dieną (pirmadienį) nuo 900 val. iki  1600 val. dėl lauko šilumos trasų hidraulinių bandymų nebus tiekiama šiluma karšto vandens ruošimui šiems pastatams:

Eil.

Nr.

Pastatai, kuriems laikinai bus sustabdytas šilumos tiekimas

Gatvės pavadinimas

Namo numeris

1.

Savanorių g

22; 24; 26; 48; 50; 52; 54 ;

2.

Lazdynų g.

3; 4; 5; 6; 8

3.

Topolių aklg.

1; 3

4.

Sporto  g.

6; 6a; 12; 12a

Lauko šilumos tiekimo tinklų hidraulinių bandymų trukmė gali kisti priklausomai nuo nustatytų defektų kiekio ir sudėtingumo. Jei bandymo metu defektų nenustatoma, šilumos tiekimas karšto vandens ruošimui atnaujinamas iškart po bandymo.

Atsiprašome gyventojų dėl susidariusių nepatogumų.

Informacija tel. : 8 445 77031 , 862070663, 862619905

UAB Kretingos šilumos tinklų administracija

Visas tekstas

Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.

2021.08.23

UAB Kretingos šilumos tinklai informuoja šilumos vartotojus, kad nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. taikomos centralizuotai tiekiamos šilumos kainos.


Visas tekstas

Darbo laikas

I - IV   8 : 00  - 17 : 00

V        8 : 00  - 15 : 45

Pietų pertrauka: 12 : 00 - 13 : 00

_______________________________________
PRANEŠTI APIE KORUPCIJOS ATVEJUS
______________________________________

Vidutinė lauko oro temperatūra:

RUGPJŪČIO mėn.  15,24 Co