Klausimai-atsakymai

Šildymo sezono pradžią ir pabaigą, atsižvelgdama į faktines lauko oro temperatūras, Kretingos rajone nustato Kretingos rajono savivaldybės administracija.

Šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė už +10 °C, ir baigti, kai ši temperatūra tris paras iš eilės yra aukštesnė už +10 °C.

Taip pat primename, kad gyventojai gali patys pasirinkti, kada įjungti šildymą: jei gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkai yra tinkamai parengę savo šildymo sistemas ir neskolingi šilumos tiekėjui, turi galimybę daugumos prašymu įjungti šildymą anksčiau, nei priimamas Kretingos rajono savivaldybės administracijos sprendimas. Tai jie turi pavesti namo valdytojams – administratoriams, bendrijų pirmininkams. Apie savo sprendimą reikia pranešti šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas sprendimą įgyvendina arba, jeigu dėl objektyvių priežasčių nėra techninių galimybių, pateikia motyvuotą atsisakymą leisti pradėti pastato šildymą.

Šiuo metu pagal 2018-10-01 Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą, 2018/2019 m. šildymo sezono pradžia paskelbta tik ikimokyklinėse ir gydymo įstaigose bei Kretingos muziejuje.

Buvo informuotas namo pirmininkas, kad nuo birželio 16 iki 20 dienos vyks šilumos trasų hidrauliniai bandymai. Pirmininkas turėjo iškabinti skelbimus. Jeigu vamzdynai per hidraulinius bandymus netrūks, planuojame laiku tiekti šilumą karšto vandens ruošimui.

Vadovaujantis šilumos ir vartojoimo taisyklių 61 ir 62 punktais šildymo sezono pradžia ir pabaiga, atsižvelgiant į faktines lauko oro temperatūras, nustato savivaldybė. Šildymo sezoną galime baigti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė už +10 0C.

Informuojame, kad daugiabučio namo "Pajūris" šildymas kainavo sekančiai:

lapkričio mėn. - 2,79 Lt/m² su PVM,

gruodžio mėn. - 3,99 Lt/m² su PVM.

Šiuos duomenis turi pateikti namo buhalteris.

Šilumos vartotojas norėdamas sužinoti kokio dydžio (galingumo) turi būti bute radiatorius, turi kreiptis į  savo namo bendriją arba į UAB Kretingos šilumos tinklų kontrolierių. Pagal Jūsų namo projaktą radiatorių galingumą paskaičiuoja UAB Kretingos šilumos tinklų kontrolierius.

Radiatorius turi teisę keisti tik namo prižiūrėtojas ir ne šildymo sezono metu.  Pakeitūs, darbai priduodami UAB Kretingos šilumos tinklų kontrolieriui.

Pageidaujant prisijungti vonios "gyvatuką" reikia atvykti pas mus (III aukštas, pas sekretorę). Parašyti prašymą. Nusipirkti standartinį "gyvatuką" ir jūsų pageidavimu, už atskirą mokestį, sumontuosime. Norint gauti papildomos informacijos skambinti tel. 77153

Dėl šilumos sunaudojimo sausio mėn. paanalizuokime Salantų m. kelis daugiabučius namus:

ADRESAI SUNAUDOTA ŠILUMOS kWh/m2 KAINA Lt/m2
Jaunimo g. 3 31,853 7,60
Jaunimo g. 7 25,578 6,10
Taikos g. 1 33,596 8,01

Jūsų namas per sausio mėnesį mažiausiai sunaudojo šilumos, todėl ir už šilumą mokėjote mažiau. Lyginant su kaimynais būtina žinoti buto plotą (m2) (ne kambarių skaičių), gaunamas kompensacijas už šildymą ar kitas priežastis kurios sąlygojo mažesnį mokėjimą už šilumą.

Namas per 2012 m. lapkričio mėn. šildymui sunaudojo vidutiniškai 13,402 kWh/m2. šilumos arba 13,402 x 0,228 = 3,056 Lt/m2. be PVM. Temperatūros palaikymui (karšto vandens cirkuliacijai su "gyvatuku") - 157,808 kWh butui arba 35,98 Lt be PVM.

Apgailestaujame ir atsiprašome už suteiktus nepatogumus bei patirtus nemalonius pojūčius.

Ateityje, medžio atliekos bus smulkinamos darbo dienomis ir tik darbo valandomis.

Gyventojams mokėjimo pranešimus galime pateikti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Užpildę prašymą, jį galite išsiųsti paštu (adresu Žalioji g. 3, LT – 97145 Kretinga) arba el. paštu danute@kresiti.lt Prašymą galite užpildyti ir atvykę į UAB Kretingos šilumos tinklus.

Spalio mėn. bendrijos "Miglė" gyvatuko mokėstis 41,75 Lt su PVM,  vieno kvadratinio metro šildymo kaina 0,70 Lt  su PVM.

Karšto vandens įrengimas, rekonstravimo tvarka, reglamentuotas Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 10 25 įsakymu Nr.1-297 (Žin., 2010, Nr.127-6488) patvirtintuose šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių 192-200 punktuose. Kilus neaiškumams, prašome atvykti į UAB Kretingos šilumos tinklus .

Norint gauti sąskaitą elektroniniu būdu, reikia atvykti į UAB Kretingos šilumos tinklų vartotojų skyriu 20 kabinetą ir parašyti prašymą.

Kaip ir kiti namai, taip ir Jūsų Melioratorių g. 69 daugiabutis namas, pasirašant sutartį yra pasirinktas paskirstymo metodas ir atsiskaitoma pagal iš UAB Kretingos šilumos tinklų gautus mokėjimo pranešimus. Galima pasirinkti kitą paskirstymo metodą ir atsiskaitymo būdą, tuo atveju reikia pakeisti sutartį sutikus visiems gyvenamo namo butų savininkams. Klausimas, ar tai būtina? Jūs ir vienas galite mokėti avansu į prieki ir pinigai niekur nedings. Tačiau laiku nesumokėjus,skaičiuojami delspinigiai.  Esant įsiskolinimui, kompensaciją už šilumą (jeigu pagal nustatytą tvarką ji jums priklauso) gausite pasirašius su UAB Kretingos šilumos tinklais susitarimą. Platesnę informaciją galite gauti paskambinę tel.76435 arba atvykus į UAB Kretingos šilumos tinklus.

Pagal LR šilumos ūkio įstatymo 12 straipsnį šilumos vartotojas atsiskaito su šilumos tiekėju už sunaudotą šilumą pagal šilumos pirkimo-pardavimo vietoje įrengto atsiskaitomojo šilumos apskaitos skaičiuko rodmenis. Mokestis už cirkuliaciją ( "gyvatuką" ) - toks didelis skirtumas negali būti. Dalinai priklauso kas reguliuoja karšto vandens temperatūrą arba yra blogai deklaruojamas karšto vandens sunaudojimas.

Yra galimybė rekonstruoti buto šildymo sistemą ir atsiskaityti pagal šilumos skaitiklio parodymus. Mažiausiai problemų yra butui kuris yra arčiau šiluminio mazgo ir pirmame aukšte. Kaina rekonstravimo įvairi, nuo 4 iki 10 tūkstančių litų, priklausomai kokius darbus reikės atlikti. Reikia kreiptis į rajono savivaldybę.

Plačiau apie tai išdėstyta Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėse (Žin., 2010, Nr.127-6488).

Šildymo sezono pradžia

2019.10.03

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, nuo 2019 m. spalio 3 d pradedamas 2019–2020 metų šildymo sezonas.

Visas tekstas

Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos nuo 2019 m. spalio 1 d.

2019.09.19

UAB Kretingos šilumos tinklai informuoja šilumos vartotojus, kad nuo 2019 m. spalio 1 d. taikomos centralizuotai tiekiamos šilumos kainos.


Visas tekstas

Darbo laikas

I - IV   8 : 00  - 17 : 00

V        8 : 00  - 15 : 45

Pietų pertrauka: 12 : 00 - 13 : 00

_______________________________________
PRANEŠTI APIE KORUPCIJOS ATVEJUS
______________________________________

Vidutinė lauko oro temperatūra:

RUGSĖJO mėn.  + 12,69 Co